Історія компанії Лінде Газ Україна

Початок історії

Коріння компанії йдуть в початок минулого століття, коли в 1912 році в Катеринославлі Французьке акціонерне товариство "Перун" почало будівництво четвертого за рахунком в Росії після Москви, Петрограда і Миколаєва автогенного заводу.

У 1914 році на обладнанні фірми "Гільдебранд", продуктивністю 10 куб.м. на годину, був отриманий перший газоподібний кисень. Окрім цього, розпочала роботу ацетиленова установка, продуктивністю 2 кг продукту на годину. У роки громадянської війни завод був зруйнований, потім відновлений, розвивався і мав важливе народногосподарське значення в житті країни. У період Великої Вітчизняної війни завод евакуювали на Урал,  втім згодом частину обладнання все ж  повернули, тож її функціонування було продовжено.

Післявоєнні роки

З метою збільшення обсягів виробництва в 1951 році на існуючому майданчику почалося будівництво нового заводу, що тривало 3 роки. У наступний період часу підприємство нарощувало виробництво кріогенної продукції: рідкого і газоподібного кисню, азоту, аргону, а також налагоджувалося і діяло виробництво ацетилену, газових сумішей, ремонту кріогенних ємностей.

У 1985 році був введений новий великотоннажний комплекс поділу повітря з повітророзподільною установкою, продуктивністю 6 тонн рідких продуктів на годину. Працюючи одночасно на 2-х виробництвах (старому і новому), завод залишив далеко позаду всі споріднені підприємства Радянського Союзу.

У 1991 році була розпочата (а вже в другій половині 90-х років завдяки допомозі іноземного інвестора) завершена реконструкція ацетиленового виробництва потужністю понад тисячу тонн ацетилену на рік. У цей час спостерігався спад виробництва у всій Україні, викликаний об'єктивними причинами, загальними для всіх підприємств, що працюють в умовах розвалу Союзу, кризи фінансової системи. Відбувається поступове падіння попиту на продукцію через неплатоспроможність і закриття багатьох підприємств.

"АГА Україна" - новий період

У 1992 році керівництво заводу розпочало переговори зі шведським концерном "АГА AB" і був розроблений план спільних дій, що враховує інтереси обох сторін. Згодом, в 1993 році Кабінетом Міністрів України прийнято рішення Про приватизацію заводу за участю іноземного інвестора, і делегація керівників заводу в цьому ж році ознайомилася з організацією роботи концерну "АГА АБ" в Стокгольмі.

У 1995 році підприємство було перетворено у Відкрите акціонерне товариство "Дніпрокислород".

У 1996 році шведський концерн "АГА АБ", що спеціалізується на виробництві кріогенної продукції придбав 31,3% акцій Дніпропетровського кисневого заводу з інвестуванням в його виробництво коштів на суму 3,1 млн.дол. США. За рахунок інвестиційних вкладень колектив заводу значно зміцнив власну технічну базу, оновив обладнання, впровадив нові технології, в тому числі невпинної подачі нашої продукції на Нижньодніпровський трубопрокатний завод, здійснив оснащення комп'ютерною технікою, ввів диференційований облік енерговитрат, провів вдосконалення управління, маркетингу, бухгалтерського обліку, впровадив нові форми обслуговування клієнтів, розширив асортимент продукції, систематизував регулярну видачу гідної заробітної плати, періодично надавав благодійну допомогу населенню Індустріального району міста Дніпропетровська. Надалі фірма АГА набуває контрольний пакет акцій і стає повноправним власником підприємства.

У 2000 році підприємство було перейменовано з ВАТ "Дніпрокислород" у ВАТ "АГА Україна".

Під прапором "Linde"

З 2000 року шведський концерн АГА, і, відповідно, наше акціонерне товариство входить до складу великої німецької промислової групи Linde Gas. У листопаді 2004 року було прийнято рішення про перейменування ВАТ "АГА Україна" у ВАТ "Лінде Газ Україна". Згодом в результаті злиття компаній Linde і BOC в 2006 році, ВАТ "Лінде Газ Україна" стала частиною міжнародної групи Linde Group.

У 2006р.була побудована і введена в експлуатацію нова станція з наповнення балонів, аналогів якої на Україні немає.

У 2007р.впроваджена система менеджменту якості, що відповідає міжнародному стандарту ISO 9001.

У 2008р. підприємство "Київський завод вуглекислоти" увійшло до складу Linde Group,

У 2009р.побудовано новий сучасний блок поділу повітря Linde в Курахово, Донецька область, що є першим повітророздільним блоком європейського класу в Україні.

У 2010р.на території Київської філії побудована наповнювальна станція, що відповідає європейським стандартам, обладнана лабораторією і установкою для виробництва сухого льоду.

B 2010 р. компанія була перейменована в ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО " Лінде Газ Україна»

У березні 2013 році в Дніпропетровську було введено в експлуатацію нову ацетиленову станцію.

2016 р. вводиться в експлуатацію новий сучасний комплекс поділу повітря в м. Кривий Ріг.

Сьогодні Лінде Газ Україна є найбільшим в Україні виробником промислових і медичних газів, який постійно розвивається, інвестуючи кошти в нові потужності і вдосконалює систему якості, щоб пропонувати якісний продукт і першокласний сервіс нашим клієнтам.

Накопичивши унікальний досвід роботи, ми пропонуємо своїм клієнтам комплексні рішення щодо забезпечення газами.