Bundle of fibre glass in blue light. The picture is also part of the global product campaign.

Гази в скляній промисловості

Ми розробили широкий спектр застосувань газів, технологічних процесів і послуг, що охоплюють всі потреби, що виникають під час плавлення, формування та обробки скла.

Плавління скла

Залежно від специфічних потреб і завдань в процесі плавки скла промислові гази можуть мати значний вплив на успіх вашого бізнесу.
Застосовуючи розроблені нами рішення спалювання кисня (тобто використання кисеню замість повітря або на додаток до нього) ви можете розраховувати на наступні переваги:
•    до 35% зниження споживання палива за рахунок поліпшеної теплопередачі;
•    15% економія експлуатаційних витрат;
•    до 40% підвищення продуктивності за рахунок прискорення циклів плавління;
•    інші.

Рішення для плавління скла від Linde:


COROX® - плавління з використанням кисневого палива

Це рішення ідеально при наступних умовах:
- потрібні дуже високі температури плавління (наприклад, 1 560 ° C і вище);
- виготовляється скловолокно або спеціальне скло;
- необхідно підвищити енергоефективність;
- необхідно знизити викиди;
- потрібне збільшення продуктивності;
- використовуються системи регенерації тепла з низькими температурами попереднього нагріву (наприклад, рекуперативні системи);
- необхідно, щоб устаткування займало менше місця.


COROX® - форсування подачі кисневого палива

Форсування використовується в тому випадку, якщо:
- необхідно збільшити плавильну потужність печі без збільшення її розмірів;
- потрібно оптимізувати кількість експлуатованих печей.

На додаток до повітряно-паливних пальників встановлюються киснево-паливні пальники та/або кисень впорскується через фурми високого тиску. Це підвищує температуру полум'я за рахунок видалення азоту і підвищення концентрації кисню. Крім іншого, форсування подачі кисневого палива підвищує концентрацію CO2 і H2O поблизу полум'я і, оскільки саме ці гази формують основне теплове випромінювання, збільшується ефективність газових струменів.


Oxyserviсe COROX® під час робіт з технічного обслуговування та ремонту

Це рішення призначене для забезпечення безперебійності робочого процесу під час виконання технічного обслуговування або ремонтних робіт.

Рішення COROX® Oxyservice представляє особливий інтерес для операторів, які використовують регенератор або рекуперативну систему регенерації витоків тепла. В рамках цього рішення ми поставляємо кисневі фурми і інше допоміжне живильне обладнання, необхідне для безперебійної роботи технологічного процесу під час виконання технічного обслуговування.


COROX® LowNOx - зниження викидів

Наше інноваційне рішення COROX® LowNOx є ідеальним способом знизити викиди NOx у відповідності зі строгими законодавчими вимогами.

У цьому рішенні через фурми високого тиску впорскується додатковий кисень, завдяки чому всередині печі створюється більш інтенсивна і спрямована циркуляція топкового газу. В результаті процес згоряння в основному повітряно-газовому пальнику набуває більш поступовий і поетапний характер. Розведення палива робить полум'я більш однорідним і знижує його температуру.Оскільки температура полум'я безпосередньо впливає на рівень NOx, це значно знижує викиди. Зниження температури полум'я веде за собою зменшення концентрації вуглеводневих радикалів в печі, тим самим обмежуючи утворення NOx. Крім того, збільшення швидкості теплопередачі скорочує інтервал часу, протягом якого можуть утворюватися NOx.

Барботування газу

Пропускання газу через розплавлене скло в процесі плавлення і освітлення останнього може призвести до посилення конвекційних потоків плавки і підвищити реадсорбції всіх залишкових пухирців в розплаві, тим самим усуваючи дефекти.

Крім того, пропускати гази через розплав можна для поліпшення кондиціонування скла. Оскільки кисень має більшу розчинність в порівнянні з повітрям, подібний засіб ефективно зменшує утворення в склі дрібних бульбашок. Для продукції преміум-сегмента в подібних цілях часто використовується гелій.

Ми надаємо повний асортимент звичайних і інертних газів (наприклад, Hе, O2, N2, і Ar), а також системи подачі для виконання всіх різновидів барботування.

Формування скла

Виготовлення високоякісних виробів зі скла шляхом мінімізації кількості домішок в процесі його формування

Гази мають велике значення при формуванні скла флоат-методом, в процесі якого для запобігання окислення олова, що залишилося в склі, а також зведення до мінімуму таких залишків використовується середовище, що складається з азоту і водню. Ефективність такого формування залежить від безперебійної подачі газів з обраним вами співвідношенням концентрацій і об'ємною витратою (наприклад, 95% N2 і 5% H2), а також від надійності подачі газів високої чистоти (N2 5.0 і H2 3.0).


CARBOFLAM - покриття прес-форми для процесів формування пресуванням і видуванням

Рішення CARBOFLAM є універсальним методом, який можна застосовувати до всіх типів скла. Використовувана в даному методі технологія покриття поверхні найбільш ефективна тому що в ній використовуються специфічні антиадгезійні і ізоляційні властивості чистого вуглецю по відношенню до оброблюваного матеріалу. Ця ж технологія передбачає підтримку рівномірної температури в процесі механічного формування скла.


Очевидні переваги:
- підвищення продуктивності за рахунок більшої стабільності процесу і більш тривалого застосування інструментів для формування;
- підвищення якості скла завдяки видаленню/мінімізації з поверхонь скла слідів від інструментів для його формування;
- можливість виготовлення нової продукції за рахунок поліпшеного розподілу скла, в свою чергу обумовленого більш високою температурою прес-форми;
- зниження витрат на технічне обслуговування за рахунок оптимізації технологічного процесу;
- значне зниження забрудненості робочого місця в порівнянні з іншими технологічними процесами (наприклад, крекингом).

Обробка поверхні скла - HYDROPOX® для ідеального покриття

Наше рішення HYDROPOX® (із застосуванням полум'яної завіси) надає ряд переваг при обробці скляних поверхонь художніх виробів і посуду (наприклад, келихів для вина), спеціального скла (наприклад, вітрин і дверцят духовок) і високоякісного тарного скла (наприклад, флаконів).
Це рішення засноване на використанні пальників з попереднім або поверхневим змішанням, в залежності від ваших вимог працюючих на кисні, водні або природному газі.
Завдяки наявності однорідної полум'яної завіси, рішення HYDROPOX забезпечує рівномірну теплопередачу і короткочасно доводить поверхню скла до температури, що перевищує температуру втрати їм міцності.

Основні критерії застосування рішення:
- необхідність збільшення блиску поверхні скла;
- необхідність згладжування швів і країв;
- необхідність усунення мікротріщин і дефектів.

Основні переваги:
- значне зниження показників браку;
- можливість виготовлення високоякісних скляних виробів;
- нові можливості (наприклад, безшовне виготовлення келихів для вина);
- дуже високі швидкості виготовлення (скляні вироби якістю, відповідним ручної роботи, виробляються зі швидкістю звичайної технологічної лінії).


Ізоляція вікон і освітлення

Ми поставляємо інертні гази та інноваційні суміші таких ступенів чистоти і обсягів, які необхідні вам для збільшення продуктивності і ефективності ваших ізоляційних і освітлювальних рішень.

Ізоляція вікон

Промислові гази (особливо інертні) ефективно застосовуються для поліпшення ізоляції вікон, що сприяє підвищенню комфорту і економії енергії.
Наші інертні гази HiQ® широко використовуються в вікнах з подвійним і потрійним склінням. Завдяки зниженою теплопровідності, аргон більш ефективно зменшує теплопередачу, ніж повітря. Криптон і ксенон, які проводять менше тепла, ніж аргон, відповідно ще більш ефективні.


Освітлення

Ми маємо в своєму розпорядженні багаторічний досвід роботи в сфері освітлення, поставляючи інертні гази та інноваційні суміші, що дозволяють отримувати більш енергоефективне і яскраве світло, а також покращувати конструкцію автомобільних ламп.
Руйнування вольфрамових ниток розжарювання в звичайних лампах запобігається за рахунок використання захисних газів, таких як суміші аргону і азоту. Незважаючи на те, що лампи розжарювання поступово витісняються більш ефективними галогенними і газорозрядними, такі промислові та інертні гази, як неон, аргон, криптон і ксенон продовжують відігравати ключову роль в освітлювальних приладах. Крім того, ми є провідним постачальником газів високої чистоти і спеціальних сумішей, які використовуються при виробництві світлодіодів.

Маєте питання до наших фахівців?